Menu
Kurz Aktívny strelec Level 1 - telocvičňa

Kurz Aktívny strelec Level 1 - telocvičňa

Základné informácie

Miesto konania: Žilina 
Dátum: 29.08.2020
Čas: 9:00hod
Dĺžka kurzu: 3hod
Počet inštruktorov: 2
Počet osôb:min: 20; max: 30
Cena kurzu: 45€
Informácie: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
 

O kurze

Cieľom kurzu je odborným a metodickým systémom uviesť absolventov do problematiky Aktívneho strelca. Dôležitým faktorom kurzu je vybudovať základy obranných techník a pochopenie Aktívneho strelca. Ukážeme Vám postup riešenia danej situácie. Informácie a zručnosti získané kurzom sa stanú základom pre ďalší rozvoj absolventa. Kurz dáva návod ako pracovať a rozvíjať svoje schopnosti v danej oblasti. Tieto schopnosti Vám pomôžu získať skúsení inštruktori vďaka individuálnemu prístupu ku každému absolventovi zvlášť.Po absolvovaní kurzu obdrží účastník certifikát.

V Európe po II. svetovej vojne zavládol konečne mier. Spoločnosť sa rozvíjala a budovala bezpečne prostredie pre život. Ale v 21. storočí sa niečo zmenilo. Doba nabrala na obrátkach, došlo k rýchlemu technickému rozvoju a globálnym zmenám. Na okraji týchto skutočnosti, sa ale objavil jeden negatívny jav. A tým je, výskyt cielených útokov na civilne obyvateľstvo a nielen v Európe. Hovoríme o útočníkoch, ktorých experti v oblasti bezpečnosti nazývajú "Active shooter" v preklade povedané "Aktívny strelec". Aktívny strelec vykonáva útoky na verejnosti. Aktívny strelec neberie rukojemníkov a nevyjednáva.

Na začiatok je potrebné si položiť pár otázok:

Čo presne znamená situácia „Aktívny strelec“?
Čo by som v tomto prípade urobil?
Ako by som reagoval?
Som schopný ochrániť seba, svoju rodinu a najbližších?
Aká je pravdepodobnosť, že sa dostanem do podobnej situácie?
Čo urobím ako prvé?
Nemám pri sebe zbraň, dokážem sa ubrániť?

Čo Vám ponúkame v rámci kurzu Aktívny strelec?

Náš kurz je rozdelený na dve časti: telocvičňa a strelnica

Dlžka kurzu Telocvičňa : 3hod
Dlžka kurzu Strelnica : 4 - 5hod

Čo si na kurzoch prejdeme?
- vysvetlíme ako brutálne prebieha útok "Aktívneho strelca"
- čím je charakteristický tento útok
- postup riešenia danej situácie
- naučiť sa techniky na simulovaných útokoch
- prejdeme si taktiku obrany
- čo použiť ako zbraň
- mám strelnú zbraň a zbrojný preukaz skupiny A, ako a kedy ju použijem

Kto bude hlavný inštruktor?

Je veľa odborníkov, ktorý Vás zaručenie pripravia na túto situáciu, ale iba málo tých ktorý to dokážu aplikovať do praxe. Kurz sa uskutoční pod vedením inštruktora Ing. Ľubomíra Kadnára. Má 25 ročne skúsenosti v oblasti práce v PZ SR, špeciálneho útvaru. Jeho dlhoročné skúsenosti sú čerpané z práce pod tlakom, praktické skúsenosti s vedením a výcvikom taktických tímov, obrannej streľby pod tlakom a reálnej sebaobrany. Je tiež inštruktorom systému Krav Maga a absolventom kurzov vedených pod dohľadom inštruktorov a špecialistov pôsobiacich v oblasti bezpečnosti, VIP ochrany a boja proti terorizmu na Slovensku a v zahraničí. Špecializuje sa na výkon človeka v stresových situáciách, na správne vyhodnotenie danej situácie a praktickú aplikáciu v reálnom živote.

Obsah kurzu

  • 1. blok. - prezentácia v power point na tému "Aktívny strelec" čím je charakteristický tento útok, postup riešenia danej situácie
  • 2. blok. - nácvik vybraných obranných techník v dvojiciach a v skupine
  • 3. blok. - simulované útoky - aplikácia princípov z blokov 1. a 2.taktiku a obrana

Výstroj a výzbroj jednotlivca

športové oblečenie + tenisky, pitný režim

Facebook Twitter Google+ Pinterest